Pinarello
Pinarello Dogma F Super Record 13
Road2025
Price not listed
Frame
TorayCa M40X, TiCR™ Cable Routing, Italian BB
Weight
—

Frame
| Frame Material | TorayCa M40X, TiCR™ Cable Routing, Italian BB |
| Fork Model | NEW eTICR Onda Fork with ForkFlap™, 1.5' upper and lower steerer |
| Fork Description | NEW eTICR Onda Fork with ForkFlap™, 1.5' upper and lower steerer |
Drivetrain
| Rear Derailleur | Campagnolo Super Record 13S |
| Rear Derailleur Maker | Campagnolo |
| Rear Derailleur Model | Super Record 13S |
| Front Derailleur | Campagnolo Super Record 13S |
| Front Derailleur Maker | Campagnolo |
| Front Derailleur Model | Super Record 13S |
| Crank | Campagnolo Super Record 13S |
| Crank Maker | Campagnolo |
| Crank Model | Super Record 13S |
| Cassette | Campagnolo Super Record 13S |
| Cassette Maker | Campagnolo |
| Cassette Model | Super Record 13S |
| Bottom Bracket | campagnolo super record |
| Bottom Bracket Maker | Campagnolo |
| Chain Maker | Campagnolo |
| Chain Model | Super Record 13S |
Brakes
| Brakes | Campagnolo Super Record 2 pistons, 160mm rotor |
| Brakes Maker | Campagnolo |
| Brakes Model | Super Record 2 pistons, 160mm rotor |
| Brakes Kind | disc |
| Rotor Size Front Mm | 160 |
| Rotor Size Rear Mm | 160 |
Wheels
| Wheelset | Campagnolo Bora WTO |
| Wheelset Maker | Campagnolo |
| Wheelset Model | Bora WTO |
| Tires | Continental Gran Prix 5000S TR28-622 |
| Tires Maker | Continental |
| Tires Model | Gran Prix 5000S TR28-622 |
Cockpit
| Handlebar | MOST Talon Ultra Fast |
| Handlebar Model | MOST Talon Ultra Fast |
| Handlebar Kind | drop |
| Seatpost | Pinarello Aero seatpost with 3D printed titanium top seatclamp and bolts |
| Seatpost Maker | Pinarello |
| Seatpost Model | Aero seatpost with 3D printed titanium top seatclamp and bolts |
| Seatpost Kind | rigid |
| Saddle | Most Lynx Ultrafast Superflow L Carbon Large 145mm |
| Saddle Model | Most Lynx Ultrafast Superflow L Carbon Large 145mm |