Pinarello
Pinarello Granger X3 Disc
Gravel2023
Price not listed
Frame
TorayCa T600 UD, Internal Cable Routing, Italian BB
Weight
—

Frame
| Frame Material | TorayCa T600 UD, Internal Cable Routing, Italian B |
| Fork Model | grevil onda fork with forkflap™, tapered head tube |
| Fork Description | grevil onda fork with forkflap™, tapered head tube |
Brakes
| Brakes | Shimano GRX, 2 pistons caliper, 160mm rotor |
| Brakes Maker | Shimano |
| Brakes Model | GRX, 2 pistons caliper, 160mm rotor |
| Brakes Kind | disc |
| Rotor Size Front Mm | 160 |
| Rotor Size Rear Mm | 160 |
Cockpit
| Handlebar | Jaguar XA Aero TiCR |
| Handlebar Model | Jaguar XA Aero TiCR |
| Handlebar Kind | drop |
| Stem | Tiger Aero Alu TiCR |
| Stem Model | Tiger Aero Alu TiCR |
| Seatpost | MOST Alu round seatpost - Ø 27.2mm |
| Seatpost Model | MOST Alu round seatpost - Ø 27.2mm |
| Seatpost Kind | rigid |
| Saddle | Most Lynx Aircross FEC Alloy Large 145mm |
| Saddle Model | Most Lynx Aircross FEC Alloy Large 145mm |