
Frame
| Frame Material | TORAY T700 UD |
| Fork Model | F Onda Fork with ForkFlap™, Tapered head tube |
| Fork Description | F Onda Fork with ForkFlap™, Tapered head tube |
Drivetrain
| Crank | SRAM APEX AXS 1x12 |
| Crank Maker | SRAM |
| Crank Model | APEX AXS 1x12 |
| Cassette | sram apex |
| Cassette Maker | SRAM |
| Cassette Model | apex |
| Bottom Bracket | SRAM BB DUB ITALIAN 70mm ROAD WIDE |
| Bottom Bracket Maker | SRAM |
| Chain Maker | SRAM |
| Chain Model | apex |
Brakes
| Brakes | Sram Apex 2 pistons, 160mm rotor |
| Brakes Maker | SRAM |
| Brakes Model | Apex 2 pistons, 160mm rotor |
| Brakes Kind | disc |
| Rotor Size Front Mm | 160 |
| Rotor Size Rear Mm | 160 |
Wheels
| Wheelset | FULCRUM SONIQ AL\* |
| Wheelset Maker | Fulcrum |
| Wheelset Model | SONIQ AL\* |
| Tires | VITTORIA TERRENO T50 45 |
| Tires Maker | Vittoria |
| Tires Model | TERRENO T50 45 |
Cockpit
| Handlebar | JAGUAR XA GR TICR |
| Handlebar Model | JAGUAR XA GR TICR |
| Handlebar Kind | drop |
| Stem | TIGER ALU AERO TICR |
| Stem Model | TIGER ALU AERO TICR |
| Seatpost | D-SHAPE SEATPOST |
| Seatpost Model | D-SHAPE SEATPOST |
| Seatpost Kind | rigid |
| Saddle | Most Lynx My26 |
| Saddle Model | Most Lynx My26 |