Pinarello
Pinarello Grevil F7 - Campagnolo EKAR
Gravel2026
Price not listed
Frame
TorayCa T700 UD, TiCR™ cable routing, Italian BB
Weight
—

Frame
| Frame Material | TorayCa T700 UD, TiCR™ cable routing, Italian BB |
| Fork Model | grevil onda fork with forkflap™, tapered head tube |
| Fork Description | grevil onda fork with forkflap™, tapered head tube |
Drivetrain
| Rear Derailleur | Campagnolo Ekar 13S |
| Rear Derailleur Maker | Campagnolo |
| Rear Derailleur Model | Ekar 13S |
| Gearing Config | 1x |
| Crank | Campagnolo Ekar 13s 1X |
| Crank Maker | Campagnolo |
| Crank Model | Ekar 13s 1X |
| Cassette | Campagnolo Ekar 13S |
| Cassette Maker | Campagnolo |
| Cassette Model | Ekar 13S |
| Bottom Bracket | Campagnolo Ekar 13S |
| Bottom Bracket Maker | Campagnolo |
| Chain Maker | Campagnolo |
| Chain Model | Ekar C13 C-link 13s |
Brakes
| Brakes | Campagnolo Ekar Ergopower 2 pistons, 160mm rotor |
| Brakes Maker | Campagnolo |
| Brakes Model | Ekar Ergopower 2 pistons, 160mm rotor |
| Brakes Kind | disc |
| Rotor Size Front Mm | 160 |
| Rotor Size Rear Mm | 160 |
Wheels
| Wheelset | Fulcrum Rapid Red 500 |
| Wheelset Maker | Fulcrum |
| Wheelset Model | Rapid Red 500 |
Cockpit
| Handlebar | Jaguar GR Di2 |
| Handlebar Model | Jaguar GR Di2 |
| Handlebar Kind | drop |
| Stem | Tiger Aero Alu TiCR |
| Stem Model | Tiger Aero Alu TiCR |
| Seatpost | Pinarello Aero Seatpost |
| Seatpost Maker | Pinarello |
| Seatpost Model | Aero Seatpost |
| Seatpost Kind | rigid |
| Saddle | Most Lynx Aircross FEC Alloy Large 145mm |
| Saddle Model | Most Lynx Aircross FEC Alloy Large 145mm |