
Frame
| Frame Material | TORAY T900 UD |
| Fork Model | F Onda Fork with ForkFlap™, Tapered head tube |
| Fork Description | F Onda Fork with ForkFlap™, Tapered head tube |
Drivetrain
| Shifting Type | electronic |
| Crank | SRAM RED XPLR AXS 1x13 |
| Crank Maker | SRAM |
| Crank Model | RED XPLR AXS 1x13 |
| Cassette | SRAM RED XPLR AXS 1x13 |
| Cassette Maker | SRAM |
| Cassette Model | RED XPLR AXS 1x13 |
| Bottom Bracket | SRAM BB DUB ITALIAN 70mm ROAD WIDE |
| Bottom Bracket Maker | SRAM |
| Chain Maker | SRAM |
| Chain Model | Red |
Brakes
| Brakes | Sram Red 2 pistons caliper, 160mm rotor |
| Brakes Maker | SRAM |
| Brakes Model | Red 2 pistons caliper, 160mm rotor |
| Brakes Kind | disc |
| Rotor Size Front Mm | 160 |
| Rotor Size Rear Mm | 160 |
Wheels
| Wheelset | DT SWISS GRC 1400 50DB |
| Wheelset Maker | DT Swiss |
| Wheelset Model | GRC 1400 50DB |
| Tires | VITTORIA TERRENO T50 45 |
| Tires Maker | Vittoria |
| Tires Model | TERRENO T50 45 |
Cockpit
| Handlebar | JAGUAR ULTRA GR TICR |
| Handlebar Model | JAGUAR ULTRA GR TICR |
| Handlebar Kind | drop |
| Stem | TIGER ALU AERO TICR |
| Stem Model | TIGER ALU AERO TICR |
| Seatpost | D-SHAPE SEATPOST |
| Seatpost Model | D-SHAPE SEATPOST |
| Seatpost Kind | rigid |
| Saddle | Most Lynx My26 |
| Saddle Model | Most Lynx My26 |